Poskytovanie informácií Bonitácia - p. Mésarošová ( prihlášky, RTG, PP a všetky potrebné dokumenty ) Bonitácia - odbery DNA, SDCA, členstvo v klube, prihlášky do SKBO - p. Filipová Výstava - p. Záchenská Prosíme Vás volajte, alebo píšte kontaktnej osobe, ktorá bude mať dostupné informácie. Berte ohľad na to, že každá z nás je niekde zamestnaná a nie vždy sa dá okamžite informácia dohľadať a možno bude treba zavolať alebo sa pripomenúť ešte raz. SKBO nie je naše zamestnanie. Ďakujeme za pochopenie.

BONITÁCIA ODBER BIOLOGICKÉHO MATERIÁLU
DNA - zviera by malo byť vyčesané a srsť nekontaminovaná srsťou iného zvieraťa. Odporúčame vyčistiť prepravy, boxy v ktorých bude zviera. Nenechať skákať iného psa na svoje zviera pred odberom. Za prípadnú kontamináciu odobranej vzorky je zodpovedný majiteľ zvieraťa, ktorý aj samotný odber vykonáva podľa inštrukcií. Nový odber pri kontaminácií vzorky hradí v plnej miere majiteľ zvieraťa.
SDCA - odber sa vykonáva sterom bukálnej sliznice kefkou z papule zvieraťa. Zviera by nemalo pred odberom ( v deň bonitácie ráno ) jesť, piť a byť v kontakte s iným zvieraťom, aby sa vzorka nekontaminovala cudzím biologickým materiálom. Pozor na aporty, lopty a iné pomôcky, ktoré používate rovnaké pre všetky svoje zvieratá ( nerobiť to pred odberom ) Odber vzorky robí majiteľ zvieraťa podľa inštrukcií člena výboru, ktorý na odber dohliada. Za odber a prípadnú kontamináciu v plnej miere zodpovedá majiteľ zvieraťa. Nový odber pri kontaminácií vzorky hradí v plnej miere majiteľ zvieraťa.


Bonitácia 26. a 27.5. 2018 Prezentácia na bonitáciu obidva dni od 8:00 - 8:30. Prosíme všetkých o dochvíľnosť, je Vás strašne veľa
BONITÁCIA POZOR
Od piatku 18.5 uzatvárame prihlasovanie na bonitáciu.
Z kapacitných dôvodov nie je možné posúdiť viac psov


POZOR KLUBOVÁ VÝSTAVA
Klubová výstava 26.5.2018. Dôležité upozornenie: Na klubovej výstave SKBO bude vzhľadom na, v rovnaký deň prebiehajúcu bonitáciu, ako prvá posúdená varieta Malinois. Následne varieta Groenendael a Tervueren.
Club dog show 26.5.2018 Important notice.
At the Club dog show will be first judged variety Malinois due to bonitation taking place the same time. Subsequently the variety Groenendael and Tervueren.
Clubschau 26.5.2018 Wichtige Warnung.
In der Clubschau wird gegenüber den verlaufenden Bonitaire gleichentags als Erste die Sorte Malinois, folglich die Sorten Groenendael und Tervueren abgeurteilt.

Bonitácia pozor
V priložených dokumentoch sa nachádza zoznam prihlásených na bonitáciu v sobotu 26.5.2018
Stiahnuť a nedeľu 27.5.2018 Stiahnuť. Takmer všetkým prihláseným chýbajú nejaké dokumenty. Prosíme o urýchlené zaslanie, aby sa dali papiere na bonitáciu pripraviť vopred. Kto dokumenty nedoloží vopred bude na bonitácií posúdený úplne nakoniec, keď všetci riadne prihlásení skončia. Vaše papiere sa nedajú kopírovať na mieste ( na trávniku na Lapáši ). Ďakujeme za spoluprácu. Chýbajúce dokumenty posielajte na poradcachovu@centrum.sk

ODBER VZORIEK DNA A SDCA STARŠÍCH UŽ CHOVNÝCH ZVIERAT
Na bonitácií bude možnosť odobrať vzorky na DNA a SDCA starších už chovných zvierat. V prípade záujmu vyplňte prihlášku z prílohy a pošlite ju na info.skbo@gmail.com Postupujte podľa inštrukcií v prihláške. Na klubovú akciu treba zvieratám priniesť originál rodokmeň, kvôli kontrole totožnosti. Ak budete mať nejasnosti kontaktujte: Katarína Filipová 0903266049
Prihláška na odber DNA     
Stiahnuť
Prihláška na odber SDCA   Stiahnuť


26.5 - 27.5.2018 Bonitácia 
Zoznam prihlásených psov na bonitáciu v nedeľu 27.5.2018 je ukončený. Všetky ďalšie prichádzajúce prihlášky budú zaradené na bonitáciu v sobotu 26.5, nakoľko kapacita nedele je už naplnená. Posielajte prosím kompletné dokumenty, ktoré sú k bonitácii potrebné.

ProfiDOG online spravodajstvo sa po novom platí. Predplatné nie je veľké, informácie nájdete v priloženom linku. Platba je možná aj platobnou kartou
https://www.profidog.cz/premiovy-obsah-profidog-cz/

26. mája 2018 Klubová výstava SKBO Memoriál Nory Takáčovej
propozície tu: 
Zobraziť Stiahnuť

http://www.royalcanin.sk/
Vážení členovia Slovenského klubu belgických ovčiakov Royal Canin je oficiálnym partnerom Vášho klubu aj v roku 2018 a ponúka Vám členstvo v Royal Canin Chovateľskom klube.
Máme nový sponzorský dar od firmy Expodom.
Slovenský klub belgických ovčiakov dostal nový sponzorský dar od firmy www.expodom.sk . Promo stánok sa bude využívať na všetkých klubových akciách ako sú klubové víkendy, bonitácie a výstavy. Samozrejme aj MSR BO. Takto budeme schopný zorganizovať klubovú akciu za každého počasia.

Ďakujeme.


27.5.2018 od 9.00 hod Jarná Bonitácia.
pozvánka pre všetkých členov a priaznivcov plemena na jarnú bonitáciu 
Miesto: výcvickové stredisko z Polytanu Malý Lapáš. viac info: tu